دی ۲۱, ۱۳۹۹ ۱۷:۱۱ Asia/Dushanbe
  • بهبودی حدود یک میلیون و 75 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران
    بهبودی حدود یک میلیون و 75 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، درمان و آموزش پزشکی ایران از بهبودی حدود یک میلیون و 75 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان«سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در 24 ساعت گذشته، 5 هزار و 968 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 در ایران شناسایی شد که از این تعداد 417 نفر بستری شدند و به بقیه بیماران نیز به‌ صورت سرپایی خدماتی ارائه شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: مجموع بیماران کووید- 19 در کشور به یک میلیون و 286 هزار و 406 نفر رسیده است.

لاری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 71 نفر از بیماران کووید - 19 جان خود را از دست دادند، اظهار کرد، مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری در ایران به 56 هزار و 171 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و 74 هزار و 887 نفر از بیماران نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 90 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم یک میلیون و 936 هزار نفر جان خود را از دست دادند و حدود 65 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با حدود 23 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 381 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه