دی ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۶:۴۵ Asia/Dushanbe
  • بهبودی حدود یک میلیون و 102 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران
    بهبودی حدود یک میلیون و 102 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بهبودی حدود یک میلیون و 102 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

«سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در 24 ساعت گذشته، 6 هزار و 471 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 در ایران شناسایی شد که از این تعداد 533 نفر بستری شدند و به بقیه بیماران نیز به‌ صورت سرپایی خدماتی ارائه شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: مجموع بیماران کووید- 19 در کشور به یک میلیون و 311 هزار و 810 نفر رسیده است.

لاری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 81 نفر از بیماران کووید - 19 جان خود را از دست دادند، اظهار کرد، مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری در ایران به 56 هزار و 538 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و 101 هزار و 599 نفر از بیماران نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به حدود 93 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم یک میلیون و 989 هزار نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 66 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با حدود 24 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 393 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه