بهمن ۰۲, ۱۳۹۹ ۱۷:۱۷ Asia/Dushanbe
  • بهبودی حدود یک میلیون و 145 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران
    بهبودی حدود یک میلیون و 145 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بهبودی حدود یک میلیون و 145 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

«سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در 24 ساعت گذشته، 6 هزار و 204 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 در ایران شناسایی شد که از این تعداد 677 نفر بستری شدند و به بقیه بیماران نیز به‌ صورت سرپایی خدماتی ارائه شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: مجموع بیماران کووید- 19 در کشور به یک میلیون و 354 هزار و 520 نفر رسیده است.

لاری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 93 نفر از بیماران کووید - 19 جان خود را از دست دادند، اظهار کرد، مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری در ایران به 57 هزار و 150 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و 144 هزار و 549 نفر از بیماران نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 97 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم دو میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 70 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با حدود 25 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 415 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه