بهمن ۰۲, ۱۳۹۹ ۲۰:۵۸ Asia/Dushanbe
  • آمادگی ایران برای کمک به عراق در مبارزه با تروریسم
    آمادگی ایران برای کمک به عراق در مبارزه با تروریسم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، وقوع دو انفجار تروریستی در پایتخت عراق را که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان بی‌گناه عراقی شد، محکوم کرد.

میدان الطیران در مرکز شهر بغداد، پایتخت عراق ظهر امروز (پنجشنبه) شاهد دو انفجار انتحاری بود که براساس اعلام وزارت بهداشت عراق، در جریان آن تاکنون 35 نفر جان باختند و 110 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز پنجشنبه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، این مصیبت بزرگ را به دولت و ملت عراق تسلیت گفت و برای شهدای این فاجعه علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

خطیب زاده افزود: تروریسم تکفیری با تنفسی دوباره، عراق را هدف گرفته و درصدد است تا آرامش و ثبات این کشور را برهم زده و بهانه‌ای برای استمرار حضور بیگانگان فراهم کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با حمایت از اقدامات دولت و دستگاه‌های امنیتی عراق در برقراری امنیت و دستگیری و مجازات آمران و عاملان و خشکاندن ریشه تفکر تکفیری، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته آماده است هرگونه کمک و مساعدتی را در مسیر مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در اختیار برادران عراقی قرار دهد.

«خالد المحنا» سخنگوی وزارت کشور عراق درباره جزئیات دو حمله انتحاری ظهر امروز در میدان «الطیران» در مرکز بغداد گفت: اولین تروریست حامل کمربند انتحاری وانمود کرده که بیمار است و وقتی مردم در اطرافش جمع شدند، کمربند انتحاری خود را منفجر کرده است.

سخنگوی وزارت کشور عراق افزود: دومین تروریست نیز به فاصله اندکی، وقتی مردم برای انتقال زخمی ها جمع شدند، کمر بند انتحاری خود را منفجر کرد.

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه