بهمن ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۶:۲۸ Asia/Dushanbe
  • بهبودی بیش از یک میلیون و 164 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران
    بهبودی بیش از یک میلیون و 164 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بهبودی بیش از یک میلیون و 164 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان،«سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در 24 ساعت گذشته، 5 هزار و 945 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 در ایران شناسایی شد که از این تعداد 437 نفر بستری شدند و به بقیه بیماران نیز به‌ صورت سرپایی خدماتی ارائه شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران افزود: مجموع بیماران کووید- 19 در کشور به یک میلیون و 372 هزار و 977  نفر رسیده است.

لاری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 89 نفر از بیماران کووید - 19 جان خود را از دست دادند، اظهار کرد، مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری در ایران به 57 هزار و 383 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و 164 هزار و 794 نفر از بیماران نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 99 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد  بیش از دو میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 71 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با بیش از 25 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 427 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید :

کلیدواژه