بهمن ۰۶, ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸ Asia/Dushanbe
  • آیه الله خامنه ای: شهادت محسن فخری زاده مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود
    آیه الله خامنه ای: شهادت محسن فخری زاده مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود

خانواده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی ایران شهید محسن فخری‌زاده امروز (دوشنبه) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تجلیل از برجستگی‌های علمی و فنی شهید فخری‌زاده و حضور سخت‌کوشانه آن دانشمند عالی‌مقام در میدان علم و عمل گفتند: مقام عالی که خداوند با شهادت به آن بزرگوار عطا کرد، مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود و این مقام با هیچ‌یک از مقام‌های دنیوی قابل مقایسه نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی عظمت یافتن نام شهید فخری‌زاده در میان عموم مردم و ابراز تأسف بسیاری از جوانان از ناشناخته بودن او در زمان حیاتش را از دیگر آثار اخلاص شهید دانستند.

ایشان همچنین گفتند: همسران شهدا در اجر آنها شریک هستند و از خداوند می‌خواهیم که صبر و آرامش خود را بر دلهای شما نازل فرماید و به توفیق الهی بتوانید حرکت خود را متناسب با شأن شهید ادامه دهید.

در این دیدار، همسر و فرزندان شهید فخری‌زاده از پیام محبت‌آمیز و روشنگر رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از ترور شهید فخری‌زاده قدردانی کردند.

«محسن فخری‌زاده» رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و از دانشمندان برجسته صنعت هسته‌ای 27 نوامبر 2020 در حمله تروریستی در اطراف تهران به شهادت رسید.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه