اسفند ۰۶, ۱۳۹۹ ۱۷:۱۷ Asia/Dushanbe
  • سالروز ولادت امام علی(ع) مبارک باد

فردا پنجشنبه سیزدهم رجب سال 1442 هجری قمری برابر با 25فوریه 2021 سالروز میلادپیشوای پرهیزکاران حضرت علی (ع) است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان،فردا پنجشنبه سیزدهم رجب سال 1442 هجری قمری برابر با 25فوریه 2021 سالروز میلادپیشوای پرهیزکاران حضرت علی (ع) است.

حضرت علی ابن ابیطالب (ع) در سیزدهم ماه رجب متولد شد، در حالی که دیوار خانه کعبه به روی مادرشان فاطمه بنت اسد شکافت و آن بانوی بزرگوار برای تولد فرزندش میهمان خانه کعبه شد و این فضیلتی است که نه پیش از علی (ع) و نه پس از او به هیچ کس داده نشده است.

امام علی (ع) از دوران کودکی و نوجوانی در کنار پیامبر بزرگ خدا حضرت محمد مصطفی (ص) رشد و پرورش یافتند و از تربیت الهی ایشان بهره مند شدند.

ایشان نخستین مردی بودند که به رسول خدا(ص) ایمان آوردند و در همه مراحل تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام، اصلی‌ترین یاور حضرت محمد (ص) به شمار می‌رفتند و در این راه رشادت ها و از جان گذشتگی های بسیاری از خود نشان دادند.

امام علی (ع) در دوران سی ساله امامت و نیز چهار سال و نه ماه خلافت بر جامعه مسلمانان اسوه بی همتای عدالت ، معیار حق و آیینه تمام نمای سیره و سنت رسول خدا(ص) بودند.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران سالروز ولادت امام علی (ع) «روز پدر» نامگذاری شده است و به این مناسبت سراسر ایران اسلامی شادمانی و سرور است.

رادیو تاجیکی صدای خراسان نیز فرا رسیدن سالروز ولادت شیر خدا و پیشوای پاکان و عدالتخواهان جهان حضرت امام علی (ع) را به همه مسلمانان و دوستداران آن حضرت تبریک می‌گوید.

کلیدواژه