فروردین ۱۱, ۱۴۰۰ ۱۵:۰۳ Asia/Dushanbe
  • روحانی: اگر آمریکا به تعهداتش برگردد، ماهم برمیگردیم

رئیس جمهوراسلامی ایران گفت: اگر اراده قوی باشد و آمریکایی ها به قبل تحریم ها برگردند، ما هم همان روز به همه تعهداتمان عمل می کنیم.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، «حسن روحانی» روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه تحریم ظلم بزرگی به ملت ایران است که باید برداشته شود،تصریح کرد: اگر اراده قوی باشد آمریکا در یک روز می تواند تحریم ها را بردارد ما هم برمی گردیم به تعهداتی که از قبل داشته ایم.

روحانی با بیان اینکه مقصر صددرصد در بحث تحریم امریکا بود و هیچ کس نمی تواند نسبت به آن تردید کند،گفت: آمریکایی ها در دوره ترامپ تحریم، کار بی قانونی، کار غیرانسانی و کار تروریستی انجام دادند و مردم ما را از همه چیز محروم کردند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خباثت دولت قبلی آمریکا تصریح کرد: آنها حتی غذا و داروی مردم را تحریم کردند و خبیث ترین دولت در تاریخ امریکا برای منطقه ، برای کشورما، برای ملت فلسطین و حتی برای ملت خودش دولت خبیث ترامپ بود.

روحانی خطاب به دولت جدید آمریکا گفت: شما دارید اعمال تروریستی را ادامه می دهید پول های ما را همچنان قفل کرده اید و نمی گذارید در اختیار مان قرار بگیرد جلوی تجارت ما را گرفته اید حتی در خرید واکسن هم ما مشکل داریم و نمی گذارید واکسن به دست ما برسد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در آستانه 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران از جمهوریت، اسلامیت و ایران به عنوان سه پایه و رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی نام برد و افزود: این سه در کنار یکدیگر جمهوری اسلامی ایران را می‌سازند.

روحانی تصریح کرد:12 فروردین و حضور مردم در پای صندوق‌های رای 47 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رای به نظام جمهوری اسلامی، نشان داد که اداره کشور ایران در اختیار مردم است و این مردم هستند که بالاترین مقام های کشورو مدیریت کشور را با رای خود برمی گزینند و انتخاب می کنند.

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه