فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ ۲۰:۰۲ Asia/Dushanbe
  • رهبر انقلاب: قرآن خود را از چالش های سیاسی اجتماعی کنار نمی کشد
    رهبر انقلاب: قرآن خود را از چالش های سیاسی اجتماعی کنار نمی کشد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: مخاطب قرآن همه بشریت است و ادعای قرآن هدایت همه بشریت به صراط مستقیم و مقصد صحیح است

به گزارش رادیو تاجیکی  صدای خراسان؛ آیت الله خامنه ای در نخستین روز ماه مبارک رمضان در محفل قرآنی با حضور قاریان برجسته قرآنی از جهان اسلام که به صورت مجازی برگزار شد فرمودند: هدایت قرآن به یک منطقه محدودی از زندگی بشر اختصاص ندارد و مربوط به گستره عظیم زندگی بشر است و از عروج معنوی و کمال انسانی تا مساله جوامع بشری، اقامه عدل، رفتارهای مدیریتی برای اداره جوامع انسانی، دفع دشمنان باطنی و ظاهری ، رفع دشمنی ها، اخلاق و خانواده و فرونشاندن تلاطم های درونی و آرامش انسان و توصیه به علم و شناخت طبیعت و عالم وجود و رفتارهای فردی انسان همه و همه در قرآن کریم درس و هدایت دارد.

ایشان افزودند: چقدر غافلند کسانی که گمان می کنند قرآن به مسایل اجتماعی ، سیاسی ، اقتصاد و حکومت کاری ندارد و قرآن را به مسایل شخصی و عبادی منحصر می کنند؛ چنین کسانی با قرآن آشنا نیستند و قرآن را نخوانده و نشناخته اند  و دچار این خطا در قضاوت می شوند

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: قرآن به هیچ وجه خود را از چالش های سیاسی اجتماعی کنار نمی کشد و از مقابله با طاغوتها و مستکبران ابایی ندارد.

حضرت ایت الله خامنه ای اضافه کردند: قرآن  در معرض استفاده ماست و هدایت را به ما عرضه کرده است و زمانی ما می توانیم از این هدایت بهره گیریم که تقوا وجود داشته باشد و این هدایت به معنای واقعی آن در اختیار ما باشد.

ایشان افزودند: ماه رمضان ماه قرآن است و می توان در این ماه از هدایت قرآنی بهره برد و باید قرآن را در این ماه با تدبر و توجه عمیق به معنا و مدد گرفتن از خدای متعال بخوانیم تا دل با قرآن جلا یابد.  

رهبر انقلاب به  قاریان قرآن توصیه کردند که خود را افزون بر قاری، مبلغ قرآن بدانند و بکوشند در قرائت خود به معنای دقیق آیات توجه کنند.

حضرت ایت الله خامنه ای در پایان با اشاره به مذاکراتی که برای احیای برجام در جریان است تاکید کردند که باید مراقبت شود تا مذاکره فرسایشی نباشد که طرف ها بخواهند این مذاکرات را طولانی کنند.

 

رهبر معظم انقلاب افزودند: اینطور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره کند که حرف حقی را قبول کند بلکه هدف این است که آنها قصد دارند باطلی را تحمیل کنند و پیشنهادهای متکبرانه و تحقیرآمیزی را مطرح می کنند که حتی قابل نگاه کردن نیست.

حضرت آیه الله خامنه ای تاکید کردند: حتی اروپایی ها هم بارها در جلسات به این موضوع اقرار کرده اند که حق با ایران است ولی در مقام تصمیم گیری تابع آمریکا هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین از خدمات شبانه روزی و خستگی ناپذیر کادر درمان در مقابله با گسترش ویروس کرونا تجلیل کردند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه