فروردین ۲۶, ۱۴۰۰ ۱۸:۰۴ Asia/Dushanbe
  • پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

نشست کمیسیون مشترک برجام،  پایان یافت و قرار شد گفت‌وگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی ادامه یابد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان،" سید عباس عراقچی " معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی در قبال خرابکاری رژیم صهیونیستی  در سایت هسته ای نطنز انتقاد کرد.

نشست کمیسیون مشترک برجام،  که از ساعتی پیش در وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت و قرار شد گفت‌وگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی ادامه یابد.

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک برجام، سید عباس عراقچی با محکوم کردن خرابکاری اخیر در تأسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یک صدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته ای و تخطی فاحش از قوانین بین‌المللی است، محکوم و تقبیح کنند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، همچنین  تأکید کرد که هیات مذاکره کننده  ایران بدنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تأکید دارد که گفت‌وگوها در چارچوبی مشخص و در زمانی قابل قبول انجام گیرد. 

عراقچی، درخصوص آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در ایران نیز گفت :  که این اقدام در چارچوب حقوق ایران ذیل بند ۲۶ و ۳۶ برجام و با هدف رفع برخی نیازهای کشور در حوزه پزشکی انجام شده است.

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد، نشست  امروز بین  نمایندگان ایران و گروه 1 + 4 بوده و هبچ مذاکره مستقیم یا غیر مستقیمی با آمریکا انجام نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه