فروردین ۲۶, ۱۴۰۰ ۱۸:۳۷ Asia/Dushanbe
  • مجمع جهانی بیداری اسلامی اقدام خرابکارانه در نطنز را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی، با صدور بیانیه‌ای اقدام خرابکارانه در سایت غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز را محکوم کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، مجمع جهانی بیداری اسلامی روز پنجشنبه  در بیانیه‌ای به دنبال اقدام خرابکارانه رژیم صهیونیستی  در سایت نطنز اعلام کرد: رژیم‌ صهیونیستی مهمترین و بزرگ ترین تهدیدی است‌ که‌ منافع‌ و امنیت‌ جهان‌ اسلام‌ را در معرض‌ خطر قرار داده‌است.

مجمع جهانی بیداری اسلامی در این بیانیه تاکید کرد، رژیم‌ صهیونیستی  با در اختیار داشتن‌ سلاح های‌ کشتار جمعی‌ و هسته‌ای‌ و برخورداری  از پیوندهای‌ بسیار عمیق‌ شبکه‌های‌ مالی‌ در کشورهای‌ توسعه‌ یافته‌ و نفوذ بر نظامهای‌سیاسی‌ این‌ کشورها، به‌ یکی‌ از مهمترین‌ منابع‌ تهدید اقتصادی‌ و نظامی‌ علیه‌ امت اسلامی‌، مردم منطقه‌ و جهان تبدیل‌ شده‌ است‌. 

در این بیانیه آمده است،  اشغال‌ قدس‌ شریف‌ نخستین‌ قبله‌ مسلمانان‌، آوارگی‌ صدها هزار تن‌ از مسلمانان‌ فلسطین‌ و رجزخوانی های‌ پیاپی‌ سردمداران‌ رژیم‌ صهیونیستی‌ علیه‌ جهان‌ اسلام‌ و تهدید به تحقق رویای دستیابی به سرزمین های اسلامی، از جمله مواردی هستند که مبارزه‌ با صهیونیست ها  را به یک وظیفه دینی و انسانی بدل کرده است. 

براساس این بیانیه، این عمل خرابکاری تداوم  اقدامات تروریستی است که از یک دهه قبل با ترور چندین دانشمند هسته ای ایران آغاز شد، که مستلزم توجه مناسب از سوی جامعه بین المللی و سازمان های بین المللی مرتبط می باشد. 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه