آذر ۲۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ Asia/Dushanbe
  •  کشته شدن زنان و کودکان در حادثه حمله به پاسگاه مرزی میان تاجیکستان و ازبکستان

با گذشت بیش از یک ماه از حادثه حمله به پاسگاه عشق اباد درمرز میان تاجیکستان و ازبکستان ، مقامات رسمی تاجیکستان به کشته شدن زنان و کودکان در این حادثه اعتراف کردند.

به گزارش صدای خراسان ، در خبری که سامانه اخبار منتشر کرده، آمده است، سراج الدین مهرالدین، وزیر خارجه تاجیکستان ضمن تشریح حادثه حمله تروریستی به این  پاسگاه در شب پنجم نوامبر 2019 اعتراف کرده است شماری از زنان و کودکان نیز در میان کشته های این حادثه بودند.

سراج الدین مهرالدین روز گذشته در جریان هشتمین نشست شورای همکاری های تاجیکستان و اتحادیه اروپا تصریح کرد، گروه 20 نفری به پاسگاه عشق اباد در خط مرز مشترک تاجیکستان و ازبکستان حمله کرد که به دنبال این حمله، نیروهای ویژه تاجیکستان ضمن راه اندازی عملیات مخصوص 5 عضو گروه حمله کننده را بازداشت و بقیه را به هلاکت رساندند که درمیان کشته ها زنان و کودکان نیز بودند. نیروهای امنیتی نیز تلفاتی داشتند.

وزیر خارجه تاجیکستان افزود: متاسفانه تروریست ها در جریان این حمله از زنان و کودکان استفاده کردند. نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را برای نجات کودکان به کار گرقتند، اما حمله کنندگان انتخاب دیگری برای نیروهای ما باقی نگذاشتند

 

           

 

کلیدواژه

کامنت