فروردین ۰۷, ۱۳۹۹ ۱۸:۳۱ Asia/Dushanbe
  • کرونا هنوز به تاجیکستان و ترکمنستان نرفته است

سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش خود در مورد ویروس کرونا در سراسر جهان، تاجیکستان و ترکمنستان را از جمله کشورهایی اعلام کرد که در آنها هیچ موردی از ابتلا به این ویروس ثبت نشده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان جهانی بهداشت اخیرا با انتشار آمار شیوع ویروس کرونا در جهان  اعلام کرد که تاجیکستان و ترکمنستان تنها کشورها در آسیای مرکزی و جامعه همسود هستند که در قلمرو آنها تا به امروز هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی تاکنون در سایر کشورهای جامعه همسود از جمله روسیه 658، ارمنستان 265، مولداوی 149، اوکراین 145، آذربایجان 93، قزاقستان 88، بلاروس 86، ازبکستان 60 و قرقیزستان 44 مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

همچنین تاکنون در پی ابتلا به ویروس کرونا در روسیه   2 تن ، در آذربایجان یک، در مولداوی یک و در اوکراین 5 نفر  جان باخته اند.

در بین کشورهای آسیایی در کشورهای کره شمالی و یمن و در بین کشورهای آفریقایی در قلمرو کشورهای کومور، مالاوی، سیرالئون، سائوتوما و پرینسیپ هم هیچ مورد از ابتلا به این ویروس جدید اعلام نشده است.

سازمان جهانی بهداشت در مجموع تاکید کرده که موارد ابتلا به ویروس کرونا در بیش از 195 کشور جهان ثبت شده است.

کلیدواژه

کامنت