اردیبهشت ۰۷, ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹ Asia/Dushanbe
  • قرقیزستان حادثه بازداشت خودسرانه دو تبعه این کشور را در تاجیکستان محکوم کرده است
    قرقیزستان حادثه بازداشت خودسرانه دو تبعه این کشور را در تاجیکستان محکوم کرده است

وزارت امورخارجه قرقیزستان با احضار سفیر تاجیکستان در بیشکک، به بازداشت خودسرانه دو تبعه این کشور اعتراض کرده و این اقدام را غیرقانونی و مغایر با روابط دوستانه دو جانبه دانسته است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه 24 کی جی ( 24.kgنوران نیازعلی اف معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان با تحویل یادداشت اعتراضی به نذیرمحمد علی زاده سفیر تاجیکستان در بیشکک، حادثه بازداشت خودسرانه دو تبعه این کشور را محکوم کرده است.

معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان تاکید کرده است که طرف تاجیکستان باید عاملان  بازداشت خودسرانه و آزار و اذیت این دو تبعه قرقیزستان را شناسایی و مجازات و بیشکک را از روند اقدامات خود آگاه کند.

نوران نیازعلی اف تاکید کرده است که دو کشور باید شرایط همزیستی مسالت آمیز ساکنان مناطق مرزی را فراهم و از هر نوع خشونت و درگیری جلوگیری کنند.

چندی  قبل دو تبعه قرقیزستان به اتهام عبور غیر مجاز از مرز مشترک ولایت سغد و باتکند در تاجیکستان بازداشت شدند که  پس از مذاکرات مقامات مرزبانی دو کشور این افراد به همراه 6 شهروند دیگر قرقیزستانی که پیش از این به همین اتهام دستگیر شده بودند آزاد شدند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه