دی ۰۲, ۱۳۹۶ ۱۴:۲۴ Asia/Dushanbe
  • شش میلیارد دلار، قیمت آزادی ثروتمندترین شاهزاده عربستان

مقام های سعودی برای آزادی «ولید بن طلال » ثروتمندترین شاهزاده عربستان، حداقل شش میلیارد دلار پول از وی درخواست کرده‌اند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از وال استریت ژورنال، ولید بن طلال کنترل بخش اعظم شرکت‌های بین‌المللی از جمله توئیتر، سی تی گروپ ، لیفت، هتل های چهار فصل، شرکت کامپیوتری اپل، شرکت فیلم سازی فاکس قرن 21 و شبکه های تلویزیونی ماهواره ای زیادی را در خاورمیانه در اختیار دارد.

او صاحب هتل جرج پنجم در پاریس و هتل پلازای منهتن در نیویورک و صاحب یک هواپیمای مسافربری ایرباس A389 (بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان) نیز هست.

براساس گزارش موسسه فوربس، این شاهزاده 62 ساله سعودی صاحب یک شبکه اقتصادی و تجاری بزرگ به ارزش بیش از 18 میلیارد دلار و نیز صاحب 95 درصد از سهام پادشاهی عربستان به ارزش تقریبی 10 میلیارد دلار نیز هست.

رژیم سعودی 11 نوامبر ولید بن طلال را به همراه 11 شاهزاده دیگر، چهار وزیر فعلی و ده ها وزیر پیشین این کشور به اتهام پولشویی و رشوه دستگیر کرده است و اکنون پس از بلوکه کردن و مصادره دارایی‌ها آنها، به دنبال باجگیری از انها است .

هزینه های هنگفت نظامی سعودی ها ، تامین هزینه جنگ یمن و کسری 20 درصدی بودجه سال 2018 ، مقامات عربستان را به بلوکه کردن دارایی شاهزادگان این کشور واداشته است .