مهر ۲۱, ۱۳۹۸ ۱۶:۵۴ Asia/Dushanbe
  • کردهای سوریه ادعا کردند؛ کشته شدن 75 سرباز ترکیه

«نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) امروز (یکشنبه) ادعا کردند، در درگیری‌های شهر مرزی "راس العین" در شمال سوریه علاوه بر کشته شدن 75 سرباز ترکیه، 7 تانک آن‌ها را نیز منهدم کرده‌اند .

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ در این درگیری‌ها 19 سرباز ترکیه نیز مجروح شدند.

وزارت دفاع ترکیه روز گذشته (شنبه) اعلام کرد، نیروهای ترکیه و شبه نظامیان مورد حمایت این کشور به طور کامل کنترل شهر رأس العین در حومه "الحسکه" را به دست گرفته‌اند، اما منابع کُرد این خبر را رد کردند.

از سویی دیگر، خبرگزاری "آناتولی" ترکیه امروز اعلام کرد: ارتش ترکیه روستای "سلوک" از توابع شهر "تل ابیض" در شرق رود فرات را از کنترل گروهای کُرد "ی پ ک" و "پ ک ک" خارج کرده است.

آناتولی ادامه داد: ارتش ترکیه به همراهی "ارتش آزاد سوریه" (مورد حمایت ترکیه) به پیشروی‌های خود و آزادسازی مناطق جدید از سیطره تروریست ها ادامه می دهند.

در همین حال، وزارت دفاع ترکیه هم مدعی شد، از آغاز حمله این کشور به شمال سوریه بیش از 400 نفر از شبه‌ نظامیان کُرد کشته شده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نُهم اکتبر (چهارشنبه گذشته) رسماً دستور عملیات موسوم به "چشمه صلح" برای حمله به مناطق شمالی سوریه را صادر کرد.

ترکیه هدف از این تهاجم را حمله به «یگان‌های مدافع خلق» موسوم به «ی.پ.گ» و حزب کارگران کردستان موسوم به «پ.ک.ک» و داعش اعلام کرده است.

کلیدواژه

کامنت