اسفند ۰۸, ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ Asia/Dushanbe
  • کشته شدن۲ نظامی ترکیه‌ای در حمله هوایی در ادلب سوریه

۲ نظامی ترکیه‌ای در حمله هوایی در ادلب سوریه کشته شدند.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از فارس ،وزارت دفاع ترکیه بامداد پنجشنبه از کشته شدن ۲ نظامی این کشور در حمله هوایی در ادلب سوریه خبر داد.

سه روز پیش نیز  منابع خبری معارضان سوریه از کشته و زخمی شدن ۱۰ تن از نیروهای ارتش ترکیه در حمله جنگنده‌های روسیه و سوریه به مرکز دیده‌بانی ترکیه در شهرک «کنصفره» در جنوب ادلب خبر دادند. 

 بعد از موفقیت‌های ارتش سوریه، مقامات ترکیه از جمله شخص «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه پروپاگاندای خود تهدید به عملیات نظامی علیه ارتش سوریه در ادلب کرده است. روسیه به عنوان کشور ضامن توافقات آستانه و سوچی تأکید کرده است که عملیات‌های اخیر ارتش سوریه بعد از ناتوانی ترکیه در اجرای مفاد توافق سوچی بوده است و مسکو همچنان به حمایت‌های خود از دولت قانونی سوریه در جنگ علیه تروریسم ادامه می‌دهد.

 ترکیه و روسیه در سال ۲۰۱۸ در نشست سوچی (شهری در ساحل شرقی دریای مدیترانه)، نیز به طور ویژه در مورد استان ادلب به توافق رسیدند. ایجاد منطقه حائل برای اسکان افراد غیرنظامی و جداکردن تروریست‌ها از معارضان از جمله توافقات سوچی بود که ترکیه به عنوان رابط و حامی مخالفان دولت سوریه، تا به این لحظه اقدام به جداسازی مخالفان میانه‌رو از تروریست‌های حاضر در ادلب نکرده است.

کلیدواژه

کامنت