خرداد ۱۱, ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸ Asia/Dushanbe
  • تشکیل شورای هماهنگی مخالفان برای سرنگونی محمد بن سلمان

فعال عربستانی از تشکیل یک شورای هماهنگی با 18 عضو از جمله سه شاهزاده سعودی برای برکناری محمد بن سلمان ولیعهد این کشور خبر داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از شبکه الجزیره، عبدالرحمن السهیمی با انتشار یک پیام ویدئویی در توییتر تأکید کرد «این شورا در تلاش برای برکناری محمد بن سلمان، شهروندان را به تحصن، نافرمانی مدنی یا حمل سلاح فرا نمی‌خواند بلکه  فعالیت آن محدود به مکاتبه با کشورهای جهان و سازمان‌های رسمی و بین‌المللی است.»

السهیمی افزود: شورای هماهنگی مخالفان در چارچوب سیاست‌های خود تاکنون مکاتباتی با پارلمان‌های کشورهای اسلامی و کشورهای حاشیه خلیج فارس، اعضای کنگره آمریکا و اعضای پارلمان اروپا انجام داده است.

این فعال سعودی در ادامه پیام خود همچنین از طرح برخی مسوولان سعودی برای برهم زدن جام جهانی فوتبال 2022 در قطر از طریق انجام عملیات تروریستی پرده برداشت و گفت: یک مسوول دولت عربستان اخیرا گفته است که به آسانی می‌توان جام جهانی فوتبال 2022 قطر را با انفجار چند خودرو بمب گذاری شده برهم زد.

السهیمی درباره استقرار سامانه‌های پدافند هوایی آمریکایی پاتریوت در عربستان هم گفت: 70 درصد از سکوهای این سامانه برای حفاظت از کاخ‌های محمد بن سلمان به کار رفته و فقط 30 درصد مابقی برای حفاظت از عربستان و تأسیسات آن استفاده شده است.

کلیدواژه

کامنت