آذر ۱۱, ۱۳۹۹ ۱۵:۴۲ Asia/Dushanbe
  • هر دانشمند مسلمانی که هدف حمله قرار گیرد، تمام امت اسلامی خسارت می‌بیند
    هر دانشمند مسلمانی که هدف حمله قرار گیرد، تمام امت اسلامی خسارت می‌بیند

نماینده دولت سعودی در سازمان ملل با بیان اینکه ریاض سیاست ترور را تأیید نمی‌کند گفت که ایران نباید با ترور دانشمند هسته‌ای خود احساسی برخورد کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل در گفت‌ و‌گویی با شبکه روسیا الیوم مدعی شد که ریاض به هیچ وجه سیاست ترور را قبول ندارد.

او افزود: «هر دانشمند مسلمانی که هدف حمله قرار گیرد، تمام امت اسلامی خسارت می‌بیند.»

المعلمی با خودداری از محکومیت این اقدام تروریستی از ایران خواست تا خویشتن‌داری کند و هیچ اقدامی انجام ندهد زیرا واکنش عاطفی، نتایج مثبتی نخواهد داشت.

شهید محسن فخری زاده که بود و چه کرد؟+ فیلم

 

این دیپلمات سعودی طرح ایران برای افزایش غنی‌سازی در پاسخ به ترور شهید فخری زاده را «غیر مسوولانه» توصیف کرد و گفت: از ایران می‌خواهیم تا به جامعه جهانی حسن نیت خود را در خصوص برنامه هسته‌ای ثابت کند تا این گونه فرزندان و دانشمندان خود را در معرض خطر قرار ندهد.

وی در ادامه ادعاهای واهی دیگر مقامات سعودی افزود: دولت ریاض همواره برای آشتی و صلح در منطقه تلاش کرده اما طرف مقابل [ایران] با اقدامات مخرب خود و ارسال سلاح و موشک به متحدانش مانع به ثمر نشستن این تلاش‌ها شده است.

وزارت خارجه سعودی تاکنون در خصوص ترور شهید فخری زاده هیچ موضعی نگرفته است.

این در حالی است که تمامی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله کویت، بحرین، امارات، قطر و عمان با صدور بیانیه‌ای این ترور را به طور رسمی محکوم کرده‌اند.

محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع عصر روز جمعه گذشته در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه