دی ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۶:۲۳ Asia/Dushanbe
  • با رفتن ترامپ از کاخ سفید محمد بن سلمان به دنبال جلب حمایت بایدن است
    با رفتن ترامپ از کاخ سفید محمد بن سلمان به دنبال جلب حمایت بایدن است

با رفتن ترامپ از کاخ سفید و روی کار آمدن دموکرات ها در آمریکا ولیعهد عربستان در تلاش برای جلب حمایت بایدن با پادرمیانی رییس جمهور فرانسه است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از تارنمای شبکه العالم، رسانه‌ها در حالی از تماس تلفنی ولیعهد رژیم سعودی با رییس جمهور فرانسه خبر دادند که درباره جزییات این گفت وگو گزارش رسمی منتشر نشد اما برخی منابع اعلام کرده اند محمد بن‌ سلمان در این گفت وگو ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آینده خود با توجه به روی کار آمدن دموکرات‌ها در آمریکا، از مکرون خواسته است تا در ازای دریافت برخی امتیازها، میان تیم او و بایدن وساطت کند.

بن سلمان همچنین خواستار افزایش فشارهای پاریس بر تهران شده است.

ولیعهد سعودی که با شکست دونالد ترامپ در انتخابات اخیر از یک سو و احتمال بسیار زیاد حذف بنیامین نتانیاهو از رأس هرم قدرت در رژیم صهیونیستی از سوی دیگر، حامیان اصلی خود را از دست رفته می‌بیند، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مانع ارتباط اپوزیسیون داخلی عربستان با تیم بایدن شود.

گفته می شود بن سلمان به مکرون وعده داده که در انتخابات ریاست جمهوری 2022 فرانسه، از کارزار انتخاباتی او در برابر رقیب سرسختش مارین لوپن Marine Le Pen حمایت مالی کند.

بن‌سلمان همچنین به مکرون قول داده تمام امکانات خود را برای تکمیل برنامه‌های او در لبنان به کار گیرد و به هر شکل ممکن از تشکیل دولتی هم‌سو با جریان مقاومت و حزب الله در این کشور جلوگیری کند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه