اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰ ۱۶:۴۶ Asia/Dushanbe
  •   هنیه تحرک فوری جهان اسلام  را برای گرفتن موضعی قاطع در قبال جنایات رژیم صهیونیستی خواستار شد
    هنیه تحرک فوری جهان اسلام را برای گرفتن موضعی قاطع در قبال جنایات رژیم صهیونیستی خواستار شد

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در پیامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تشریح حوادث و تحولات قدس اشغالی، موضع قاطع جهان اسلام را برای حمایت از ساکنان قدس و توقف جنایات اشغالگران اسرائیلی خواستار شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «اسماعیل هنیه» روز شنبه در پیامی به حضرت «آیت الله خامنه ای» رهبر معظم انقلاب نوشت: حملات و تجاوزهای صهیونیست‌ها علیه قدس و منطقه باب العامود و شیخ جراح و همچنین تجاوزها علیه مسجد الاقصی و نمازگزاران آن،  تلاش گسترده سران رژیم اشغالگر صهیونیستی برای مشروعیت‌ بخشی به شهرک‌سازی، کوچاندن فلسطینیان، مصادره خانه‌ها و تغییر وضع حاکم بر مسجدالاقصی است.

رییس دفتر سیاسی حماس افزوده است: جنایات رژیم صهیونیستی از تمامی خطوط قرمز فراتر رفته و احساسات و عواطف امت اسلامی را جریحه‌دار کرده و شهر قدس و تاریخ اسلامی آن و موجودیت، رزق و روزی و آینده و حقوق مشروع ساکنان آن را هدف گرفته و مسجد الاقصی و پاسداران آن را نیز مستقیم هدف قرار داده است.

اسماعیل هنیه  در این پیام، تحرک فوری جهان اسلام  را برای گرفتن موضعی قاطع در قبال جنایات رژیم صهیونیستی و تلاش برای بسیج مواضع اسلامی و دیپلماسی عربی، اسلامی و بین‌المللی به منظور بازداشتن دشمن صهیونیستی از ادامه جنایات وحشیانه خود علیه ملت فلسطین و مسجد مبارک الاقصی خواستار شد. 

در درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در روز جهانی قدس دهها فلسطینی زخمی شدند. 

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه