فروردین ۱۹, ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶ Asia/Dushanbe
  • مجازات 22  کارمند  شرکت برق  تاجیک  برای سرقت  برق

دادستان کل تاجیکستان از مجازات 22 کارمند شرکت دولتی برق تاجیک به اتهام سرقت برق خبر داد.

به  گزارش رادیو  تاجیکی صدای  خراسان  به  نقل از سایت  اسپوتنیک،  یوسف  رحمان طی سخنانی  در پارلمان  تاجیکستان  گفته  است  که  در پی  تحقیق  و تفحص از فعالیت شرکت دولتی برق  تاجیک  موارد  زیاد  سرقت  برق  افشا  شده است  که 35  میلیون  سامانی خسارات  وارده  به  بودجه  حکومت  بازگردانده  شد.

در این  ارتباط 22 کارمند  شرکت دولتی  برق  تاجیک  مجازات شده اند  که  نشان  می دهد در این شرکت  نیز افرادی  وجود  دارند  که  زمینه  سرقت برق  را فراهم  می سازند.

این در حالی است که شرکت دولتی  برق تاجیک  مدعی است  علت  جیره  بندی انتقال برق  در تاجیکستان  بدهی 1 میلیارد  سامانی  بخش خانگی است  که  موجب می شود  برق  بدهکاران  قطع  شود.

 از سوی دیگر برخی کارشناسان  معتقدند که بدهکاران  عمده برق  در تاجیکستان کارخانه ها و شرکتهای هستند که در اختیار افراد نزدیک به  مقامات  حکومتی قرار دارند.

سازمانهای  مالی بین المللی نیز بارها  به  حکومت  تاجیکستان  توصیه  کرده اند که  در ساختار شرکت دولتی برق  تاجیک اصلاحات  اساسی انجام دهد که این  برنامه  عملی نشده است.

این درحالی است که  به غیر از شهر دوشنبه و ولایت بدخشان اکنون در اکثر مناطق این کشور تنها هشت ساعت در شبانه روز به خانه‌ های مردم  برق منتقل می شود.