شهریور ۱۲, ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴ Asia/Dushanbe
  • دعوت سفیر ایران از مردم کشورش برای سفر به تاجیکستان+عکس

سفیر جمهوری اسلامی ایران به همراهی شماری از سفرای کشور های خارجی مقیم تاجیکستان از شهرستان دنغره، بلجوان وخاولینگ این کشور بازدید کردند.

به گزارش صدای خراسان و به نقل از خاورمحمد تقی صابری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جریان این بازدید گفت: من پیش از این نیز در باره مهمان نوازی تاجیکان شنیده بودم ، اما مهمانوازی بیش از حد ساکنان این 3 شهرستان  را از نزدیک مشاهده کردم. این برای من مایه سرافرازی بود و فکر می کردم که در وطن خویش هستم.

محمد تقی صابری در ادامه افزود : من از هموطنانم در جمهوری اسلامی ایران دعوت می کنم حتما به کشور همزبان ما ، تاجیکستان سفرکنند  و از زیبایی های این کشور بهرمند شوند.

در این برنامه همراه با محمد تقی صابری سفیران کشور های افغانستان، بریتانیا، هند، قطر،قزاقستان ، قرقیزستان و برخی کشور های دیگر حضور داشتند.

هدف اصلی بازدید سفرای خارجی از این شهرستانها  اشنایی با جاذبه های تاریخی، مذهبی و گردشگری مناطق جنوبی تاجیکستان عنوان شده است.

سال های 2019-2021 در تاجیکستان از سوی امام علی رحمان رئیس جمهوری این کشور به عنوان سال های رشد روستا ها، گردشگری و هنر های مردمی اعلام شده است.

 

کلیدواژه