آذر ۱۷, ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹ Asia/Dushanbe
  • کارشناس مالی روس:بانک ملی تاجیکستان اشتباه کرد

کارشناس امور مالی روسیه معتقد است که بانک ملی تاجیکستان نباید برای ارسال درآمد کارگران مهاجر تاجیک مشکل ایجاد کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دمیتری گالوباواسکی با اشاره به محدودیت در روند انتقال درامد ارسالی کارگران مهاجر تاجیک از روسیه که اخیرا  بانک ملی تاجیکستان اعمال کرده گفته است که به جای این کار بهتر بود این بانک نظارت بر انتقال  پول های کلان و مشکوک را تشدید می کرد.

این کارشناس مالی، اعمال محدودیت بر انتقال درامد ارسالی کارگران مهاجرتاجیک  را اشتباه توصیف کرد و افزود: اگرهدف تشدید نظارت بر روند انتقال پول از روسیه به تاجیکستان به خاطرملاحظات امنیتی باشد، باید این نظارت بر ارسال پول های کلان متمرکز شود، زیرا در شرایط فعلی بیش از همه خانواده های کارگران مهاجر زیان خواهند دید.

با وجود اعلام قبلی بانک ملی تاجیکستان در مورد نبود مشکل در انتقال و دریافت درآمد ارسالی کارگران مهاجر تاجیک، تعداد زیادی از بستگان این افراد از روز 3 دسامبر نتوانستند این پول ها را از بانک برداشت کنند؛ زیرا موسسات مالی واعتباری " وسترن یونیون "، "  کانتاک "،" بلیزکا" و "زالاتایا کارانا " روز 3 دسامبر انتقال پول به تاجیکستان را متوقف کردند.

منابع مستقل خبری اعلام کردند که در پی کاهش 60 درصدی انتقال درامد مالی کارگران مهاجر تاجیک از روسیه  ارزش دلار  که در بانکهای تجاری 9 سامانی و70 درم بود، از10 سامانی فراتر رفته است. 

 

کلیدواژه

کامنت