دی ۲۶, ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ Asia/Dushanbe
  • تحویل تجهیزات آمریکایی عملیات در شرایط کوهستانی به تاجیکستان

سفارت آمریکا در تاجیکستان از تحویل وسایل نقلیه برای انجام عملیات در شرایط کوهستانی به وزارت دفاع این کشور خبر داد.

در مراسم تحویل وسایل نقلیه آمریکایی به طرف تاجیکی «جان مارک پامرشایم» سفیر آمریکا در دوشنبه و «سهراب محمدزاده» معاون وزارت دفاع تاجیکستان شرکت کردند.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از فارس ،وسایل نقلیه مذکور در برنامه تامین مالی ارتش خارجی به مبلغ 575 هزار دلار در اختیار طرف تاجیکی گذاشته شده است و به نیروهای واکنش سریع وابسته به وزارت دفاع تاجیکستان امکان انجام عملیات در شرایط دشوار کوهستانی را فراهم می‌کند.

در این گزارش آمده است: این تلاش ها به نقش مثبت  کشورهای آسیای مرکزی در تامین صلح و رفاه درازمدت در افغانستان از طریق پشتیبانی سیاسی، ارتباطات اقتصادی و مبارزه با تروریسم کمک می کنند.

کمک های آمریکا به کشورهای آسیای مرکزی در حالی است که این کشور خود یکی از حامیان گروههای تروریستی در منطقه و به خصوص افغانستان است، حمایت از گروههای مختلف تروریستی در سوریه، عراق و انتقال آنها به افغانستان و شمال این کشور نیز از برنامه های واشنگتن برای تحت فشار قرار دادن کشورهای آسیای مرکزی و روسیه است.

آمریکا از هر ابزاری برای فشار بر کشورهای منطقه استفاده می‌کند  اما در ظاهر، خود را مخالف گروه‌های تروریستی عنوان می‌کند که این اقدام بسیار مضحک و فریبنده است.

کلیدواژه

کامنت