بهمن ۰۳, ۱۳۹۸ ۱۷:۵۷ Asia/Dushanbe
  • تاجیکستان تمام پروازها به چین را لغو کرد

شرکت «سامان ایر» تاجیکستان پروازهای خود در مسیر «دوشنبه – ارومچی» را تا 2 فوریه لغو کرد.

 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از فارس ، شرکت هواپیمایی «سامان ایر» تاجیکستان تمام پروازها در مسیر دوشنبه – ارومچی (چین) را تا تاریخ 2 فوریه سال جاری لغو کرد.

در این مورد «تیمور بندی‌شاه‌اف» سخنگوی شرکت مذکور در صحبت با رسانه های محلی خبر داد و اما دلیل لغو پرواز در مسیر چین را مشخص نکرد.

در همین حال، مرکز مطبوعاتی فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه نیز در مورد لغو پرواز ها در مسیر «ارومچی» که هر هفته توسط شرکت « South China Airlines » انجام می شد، تا ماه فوریه، خبر داد.

بنابر اطلاع مرکز مطبوعاتی فرودگاه دوشنبه، فعلا روشن نیست که پرواز ها میان دو کشور در ارتباط با شیوع ویروس کرونا و یا تجلیل از سال نو چینی که 25 ژانویه است، لغو شده اند.

با این حال باید گفت که پرواز «ارومچی» در مسیر تاجیکستان که باید 24 ژانویه انجام می شد نیز لغو شده است.

قبل از این وزارت بهداشت و حفاظت اجتماعی تاجیکستان در پی شیوع ویروس جدید در چین در نامه های جداگانه به وزارت امور خارجه و کمیته دولتی توسعه گردشگری خواستار محدودیت سفر شهروندان و گردشگران چینی به این کشور شده بود.

علاوه بر این گزارش شده بود که تدابیر امنیتی ضد ویروسی در پست های مرزی با چین و فرودگاه های بین المللی تشدید یافته است.

تعداد قربانیان کرونا ویروس در چین تا 17 نفر رسیده است. تعداد افراد مبتلا به این ویروس بالغ بر 500 نفر شده و موارد گرفتاری به این ویروس جدید در حال حاضر در کشورهای ژاپن، کره جنوبی، تایلند و آمریکا آشکار شده است.

کلیدواژه

کامنت