اسفند ۰۲, ۱۳۹۸ ۱۸:۵۲ Asia/Dushanbe
  • حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان ارتباط با مخالفان دولت را رد کرد

معاون رییس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان اعلام کرد که حمایت سازمانهای مخالف دولت در خارج از نامزدهای این حزب درانتخابات پارلمانی هیچ ارتباطی به سوسیال دموکرات ها ندارد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه تاپ تی جی، شاکرجان حکیم اف با اشاره به اعلام حمایت پیمان ملی تاجیکستان و گروه 24 دو سازمان مخالفان دولت تاجیکستان در خارج ازنامزدهای این حزب در انتخابات پارلمانی اول ماه مارس گفته است که این اقدام کار این گروه هاست و حزب سوسیال دموکرات ارتباطی با آنان ندارد.

وی تاکید کرده است که در مورد مشارکت حزب سوسیال دموکرات درانتخابات پارلمانی اول ماه مارس  هیچ نوع سازش یا توافقی با این دوگروه از مخالفان سیاسی دولت تاجیکستان در خارج وجود ندارد.

 این درحالی است که اخیرا پیمان ملی تاجیکستان و گروه 24 از سازمان های مخالف دولت تاجیکستان در خارج با انتشار بیانیه های جداگانه از  هوادارانشان در داخل این کشورخواسته اند که در انتخابات پارلمانی  به نامزدهای حزب سوسیال دموکرات رای دهند.

حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان با 5 نامزد وارد رقابت های انتخابات پارلمانی این کشورشده است. این حزب با وجود مشارکت در 3 دوراز انتخابات پارلمانی تاجیکستان هیچ گاه موفق به فرستادن نماینده به مجلس قانون گذاری این کشور نشده است.

مقامات تاجیکستان مدعی اند که حزب سوسیال دموکرات به دلیل کم بودن تعداد اعضایش نتوانسته است رای کافی برای ورود به پارلمان را کسب کند، اما مسوولان این حزب با رد این ادعا می گویند که آرای حزب آنها به سرقت می رود و آنان به برگزاری انتخابات آزاد وشفاف درتاجیکستان اعتقاد ندارند.

 

کلیدواژه

کامنت