اسفند ۰۵, ۱۳۹۸ ۰۹:۲۳ Asia/Dushanbe
  • آسان سازی سفر اتباع خارجی به تاجیکستان

مقامات حکومتی در تاجیکستان از اجرای قانون آسان سازی سفر اتباع خارجی به این کشور خبر داده اند که با روادید یک بار ورود می توانند دو ماه در این کشور حضور داشته باشند.

به گزارش رادیو تاجیکی به نقل ازسامانه تاپ تی جی، همچنین افرادی که روادید چند بار ورود به تاجیکستان دریافت می کنند ازامکان چند بار خروج و ورود دوباره به این کشور برخوردار خواهند  شد.

به گفته مقامات وزارت خارجه تاجیکستان، هزینه صدور روادید برای مسافرانی که قصد دارند یکبار به این کشور سفر کنند 30 دلار است ، اما این افراد می توانند روادید 60 روزه سفر به تاجیکستان را با پرداخت 50 دلار دریافت کنند.

همچنین صدورروادید 3 و5 ساله برای سرمایه گذارانی که قصد سفر به تاجیکستان دارند، بررسی می شود.

تاجیکستان درحالی برنامه جذب بیشتر گردشگران خارجی را در دستور کار قرار داده است که به گفته کارشناسان هنوزهم مشکلاتی در زمینه تامین شرایط مطلوب حضور گردشگران خارجی، سرعت پایین اینترنت  و کمبود هتل در مناطق روستایی این کشور وجود دارد.

افضل شاه جباراف استاد دانشگاه آموزگاری تاجیکستان که با گردشگران خارجی کار می کند می گوید یک نفر از هر سه نفری که به این کشور وارد می شود از طرز برخورد ماموران فرودگاه دوشنبه و کارمندان پلیس راه شکایت می کند.

 از سوی دیگر اندری دالا آلیا مسوول برنامه رشد مناطق روستایی در بانک جهانی تاکید کرده است پذیرایی از گردشگران خارجی در دهات تاجیکستان نیاز به بهبود  دارد،  زیرا تامین شرایط مطلوب آب، مسکن و اینترنت در مناطق روستایی تاجیکستان بسیار پایین می باشد. درصورتی که گردشگران خارجی خواستار پرداخت هزینه اقامت، غذا و خدمات هتلها از طریق اینترنت هستند، درمناطق دهات تاجیکستان این امکان وجود ندارد.

همه ساله بیش ازیک میلیون نفر گردشگر خارجی به تاجیکستان سفرمی کنند.

 

کلیدواژه

کامنت