اسفند ۰۶, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ Asia/Dushanbe
  • تایید نشدن داوطلبی کریم اف از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان

کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان ،نامزدی کریم اف راتایید نکرد.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل از اسپوتنیک ،این کمیسیون همچنین دو تصمیم در مورد بازگشت سپرده انتخاباتی به شهروندان ، سولواف و سادیراف ( Solovov and Sadirov)که اسناد خود را به حوزه انتخابیه فیض آباد شماره و کبودیان (Kabodiyon)شماره 31 ارسال کردند به نماینده مجلس نمایندگان اتخاذ کرد

کمیسیون مرکزی انتخابات و همه پرسی تاجیکستان (CCER)تصمیم کمیسیون انتخابات منطقه  جلال الدین بالخی شماره 30 را از 6 فوریه 2020 ، شماره 4 به دلیل غیرقانونی بودن آن ابطال کرد.
 ، این کمیسیون پس از بررسی تصمیم کمیسیون منطقه مذکور و اسناد تهیه شده اعلام کردند، کریم اف در زمان ثبت نام به سن 30 سالگی نرسیده است.

این کمیسیون همچنین دو تصمیم در مورد بازگشت سپرده انتخاباتی به شهروندان صادر کرد.

آقایان سولاراف وصدیراف اسناد خود را برای ثبت نام به عنوان نامزد به مجلسی نمایندگان به حوزه های انتخابیه فیض آباد شماره 11 و کبودیان شماره 31 ارسال کرد.
به گفته این منبع ، 108 ناظر بین المللی بخشی از آماده سازی انتخابات مجلس  تاجیکستان که در تاریخ 1 مارس 2020 برگزار می شود را نظارت کردند.
طبق تصمیم CCER ، ناظران بین المللی از کشورهای مشترک المنافع کشورهای مستقل (CIS) ، مجمع بین پارلمان مشترک کشورهای مشترک المنافع (CIS) ، دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا و تعدادی از سفارتخانه های خارجی معتبر در تاجیکستان بازدید کردند.

کلیدواژه

کامنت