فروردین ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۷ Asia/Dushanbe
  • پرونده دلیرشریف اف به دادگاه ناحیه شاه منصور ارسال شد

وکلای مدافع دلیر شریف اف روزنامه نگار تاجیک از ارسال پرونده وی به دادگاه ناحیه شاه منصور شهر دوشنبه برای آغاز محاکمه خبر دادند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اخبار آسیای مرکزی، این پرونده پس از بررسی دادستانی کل تاجیکستان برای محاکمه به دادگاه ناحیه شاه منصور شهر دوشنبه ارسال شده است و به زودی محاکمه این روزنامه نگار آغاز خواهد شد.  

 دفترمطبوعاتی دادستانی کل تاجیکستان پیش ازاین اعلام کرده بود که دلیرشریف اف 32 ساله  در سالهای 2013 تا 2019 حدود113 مطلب با محتوای افراطی گری را که موجب برانگیختن دشمنی ملی ونژادی و مذهبی می شود منتشر کرده است.  

بر اساس این بیانیه، درسال 2019 دلیرشریف اف به طورغیرقانونی ومخفیانه رساله ای به شمارگان 100 نسخه را براساس عقاید گروه ممنوعه اخوان المسلمین تدوین کرد.  این درحالی است که هرلیم دیزیر نماینده سازمان امنیت وهمکاری اروپا با ارسال نامه ای به مقامات تاجیکستان خواستار آزادی فوری دلیرشریف اف شده است.

 همچنین 8 سازمان بین المللی مدافع حقوق بشری با محکوم کردن بازداشت دلیرشریف اف آزادی وی را خواستار شده اند.

وی سالهای قبل کارمند رسمی شبکه تلویزیون دولتی "سفینه "بود و در سالهای اخیر به تجارت مشغول و با نوشتن مقالات انتقادی از سیاستهای دولت تاجیکستان در محافل روزنامه نگاری مشهور شده بود.

وی بیشترمطالب خود را درشبکه های اجتماعی منتشرمی کرد

کلیدواژه

کامنت