خرداد ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۸:۲۶ Asia/Dushanbe
  • معافیت‌های مالیاتی گسترده در برنامه ضد بحرانی حکومت تاجیکستان

رییس جمهوری تاجیکستان برنامه ضد بحران ویروس کرونا در این کشور را امضا کرد که معافیت‌های مالیاتی گسترده‌ای را شامل می‌شود.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه خاور، بر اساس فرمان امام‌علی رحمان امتیازاتی به مراکز تولیدی، شرکت‌های گردشگری و هتل‌ها و بخش خصوصی اعطا می‌شود که از جمله پرداخت هزینه آب، برق و تلفن مراکز تولیدی و صنعتی تا اواخر سال 2020 به تعویق می‌افتد.

همچنین بر اساس این فرمان، از اول ماه آوریل تا سپتامبر سال 2020 بخش‌های گردشگری و هتلداری، حمل و نقل عمومی، رستوران‌ها و غذاخوری‌ها، ورزشگاه‌ها وآسایشگاه‌ها از پرداخت مالیات معاف شده اند.

شرکت‌های خصوصی که از اول ماه می تا اول آگوست 2020 به دلیل گسترش ویروس کرونا تعطیل شده اند نیز از پرداخت اجاره بهای ساختمان‌ها معاف می شوند.

همچنین فعالان بخش خصوصی که در بازارها و مراکزتجاری، کارخانه‌های خیاطی و آرایشگاه‌ها بر اساس مجوز فعالیت می کنند و به دلیل گسترش ویروس کرونا تعطیل شده اند از اول ماه می تا اول آگوست 2020 از پرداخت مالیالت معاف می شوند.

واردات لوازم پزشکی، تجهیزات و لباس‌های حفاظتی و مواد ضد عفونی نیز از اول جولای تا اول آگوست از پرداخت معاف می باشد.

بر اساس فرمان ضد بحران تاجیکستان میزان سود بازپرداخت وامهای بانکی نیز در این کشور از اول ماه ژوئن تا اواخر سال 2020 از 12 درصد به شش درصد کاهش خواهد یافت.

کلیدواژه