شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ ۱۸:۲۸ Asia/Dushanbe
  • دیدار مقامات پارلمانی تاجیکستان و ازبکستان در دوشنبه

رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان امروز در دوشنبه در دیدار با معاون مجلس عالی ازبکستان راههای گسترش همکاری های پارلمانی دو کشور را بررسی کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه خاور، محمد طاهر ذاکرزاده در دیدار با اولوغ بیک عنایت اف نخستین سفرهیات پارلمانی ازبکستان به تاجیکستان در سی سال اخیر را نشانه تمایل جدی دو کشور برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو جانبه عنوان کرد.

رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان گفت: تاجیکستان وازبکستان برای گسترش همکاری ها در بخش های اقتصاد و تجارت، آب وانرژی، حمل ونقل و ترانزیت، علوم، فرهنگ و گردشگری از ظرفیت عظیمی برخوردار هستند.

ذاکرزاده با اشاره به امضای 500 سند همکاری در دو سال اخیر میان سران تاجیکستان وازبکستان اجرایی شدن این سازشنامه ها را به نفع مردمان دو کشور دانست.

اولوغ بیک عنایت اف معاون مجلس عالی ازبکستان نیز در این دیدار بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید کرد.

هیات پارلمانی ازبکستان به سرپرستی اولوغ بیک عنایت اف امروز همچنین در دیدار با گروه دوستی پارلمانی تاجیکستان و ازبکستان به سرپرستی دلربا منصوری معاون مجلس قانون ‌گذاری تقویت همکاری مجلس‌های این دو جمهوری را بررسی کرد.

تقویت ارتباطات بین منطقه‌ای و توسعه همکاری در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی پارلمانی از جمله مجتمع پارلمانی جامعه همسود، مجتمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا دستور کار این نشست بود.

امروز همچنین رستم امامعلی رییس مجلس ملی تاجیکستان با هیات پارلمانی ازبکستان دیدار کرد.

کامنت