مهر ۰۱, ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱ Asia/Dushanbe
  • انتظارت مردم از رییس جمهوری تاجیکستان

نتایج پرسش میدانی از مردم دوشنبه نشان می دهد اکثرمردم پایتخت تاجیکستان از رییس جمهوری آینده این کشور حفظ امنیت و ثبات، داشتن حقوق و دستمزد کافی، اشتغالزایی و کاهش مهاجرت برای کاردر خارج همچنین رسیدگی به وضع معلولان و اقشارکم درامد جامعه را انتظار دارند.

 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی جی، اکثر این افراد گفته اند که بیکاری نسل جوان نگران کننده است و رییس جمهوری آینده این کشور باید برای حل این مشکل اقدام جدی کند.

از دیدگاه این افراد گسترش ویروس کرونا که موجب بازگشت هزاران کارگر مهاجر بیکارشده تاجیک از روسیه شد، آسیب پذیری این افراد در کشورهای خارجی را نشان داد که باید برای آنان در داخل کشورشان اشتغالزایی شود.

 تعدادی نیز وجود فساد و رشوه خواری را از دیگرمشکل تاجیکستان عنوان کردند و ریشه  کن کردن این پدیده ننگین اجتماعی درکشورشان را خواستارشده اند.

برخی ازساکنان دوشنبه نیز گفته اند وضع بیمارستان ها  در شرایط گسترش بیماری کووید 19 مطلوب نیست و از رییس جمهوری آینده تاجیکستان انتظار دارند که به این اوضاع رسیدگی کند.

عده ای هم از بالا بودن فاصله طبقاتی در جامعه و نبود عدالت اجتماعی انتقاد کردند وخواستاراصلاح این وضع شده اند .

امامعلی رحمان نامزد حزب خلقی دموکراتی، رستم لطیف زاده نامزد حزب کشاورزی، عبدالحلیم غفاراف نامزد حزب سوسیالیست، رستم رحمت زاده نامزد حزب اصلاحات اقتصادی و معراج عبدالله‌ اف نامزد حزب کمونیست تاجیکستان درانتخابات ریاست جمهوری روز11 اکتبر این کشور رقابت خواهند کرد.

 

 

 

 

کلیدواژه

کامنت