آبان ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴ Asia/Dushanbe
  • کارشناسان افزایش بودجه 2021 حکومت تاجیکستان را امکان‌پذیر نمی‌دانند
    کارشناسان افزایش بودجه 2021 حکومت تاجیکستان را امکان‌پذیر نمی‌دانند

اقتصاددانان تاجیک اجرای بودجه حکومت تاجیکستان برای سال 2021 با افزایش 6.1 درصدی در مقایسه با بودجه امسال را بعید ارزیابی می‌کنند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی‌جی، مسعود صابراف اقتصاددان تاجیک معتقد است که در شرایط گسترش کرونا در تاجیکستان، کاهش فعالیت‌های اقتصادی داخلی و کم شدن درآمد ارسالی کارگران مهاجر از روسیه رسیدن به افزایش 6.1 درصدی بودجه حکومت تاجیکستان برای سال 2021 غیرممکن است.

به گفته صابراف، کارگران مهاجر تاجیک در شش ماه نخست امسال از خارج به کشورشان 999 میلیون دلار ارسال کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال 2019 به میزان 174 میلیون دلار کمتر است.

همچنین سیدجعفر عثمان‌زاده نماینده مجلس قانون‌گذاری تاجیکستان با تردید در مورد واقعی بودن پیش بینی افزایش بیش از 6 درصدی بودجه حکومت برای سال 2021 گفته است: «در شرایط گسترش ویروس کرونا اجرایی شدن بخش درآمدی بودجه سال 2021 مشکل است. از این رو انتظار می‌رود که حکومت تاجیکستان به فروش ذخیره‌های طلا، سنگ‌های قیمتی و فلزات رنگی اقدام کند.»

بودجه حکومت تاجیکستان برای سال آینده 27 میلیارد و 600 میلیون سامانی پیش بینی شده که در مقایسه با بودجه امسال یک میلیارد و 600 میلیون سامانی معادل 6.1 درصد بیشتر است.

بخش درآمدی بودجه حکومت تاجیکستان نیز برای سال 2021 به میزان 20 میلیارد و 600 میلیون سامانی پیش‌بینی شده که در مقایسه با بودجه امسال یک میلیارد سامانی بیشتر است.

همچنین برای بخش هزینه ای بودجه حکومت تاجیکستان در سال آینده 28 میلیارد و 100 میلیون سامانی در نظر گرفته شده است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه

کامنت