آبان ۲۴, ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲ Asia/Dushanbe
  • فرال اف: آموزش‌ها باید از راه دور ادامه یابد
    فرال اف: آموزش‌ها باید از راه دور ادامه یابد

سفیر روسیه در دوشنبه گفته است که دانشجویان تاجیک پذیرش شده در دانشگاههای روسیه حتی در صورت حضور در این کشور باید آموزش‌ها را در فضای مجازی پیگیری کنند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی جی، ایگور لیاکین فرال‌اف با اشاره به  اعتراضات نزدیک به 4 هزار دانشجوی تاجیک دانشگاههای روسیه که به دلیل گسترش ویروس کرونا نمی توانند به محل تحصیل خود بروند گفته است: در روسیه به دلیل گسترش کووید 19 تدریس در دانشگاهها از طریق فضای مجازی انجام می گیرد و حضور این افراد نیز هیچ تفاوتی با تاجیکستان ندارد.

 

وی افزود: اگر چه مشکل دانشجویان تاجیک  را درک می کند، اما فعلا در این زمینه نمی شود کاری کرد و آموزش‌ها باید از راه دور ادامه یابد تا همه گیری کرونا کاهش یابد.

شماری از دانشجویان تاجیک پذیرش شده در دانشگاه‌های روسیه هفته گذشته با تجمع  مقابل وزارت امور خارجه تاجیکستان و سفارت روسیه در دوشنبه همکاری این دو نهاد را برای اعزام به محل تحصیل خود خواستار شدند.

این دانشجویان اعلام کرده اند که اگر به زودی برای تحصیل  به دانشگاههای روسیه اعزام نشوند، از این مراکز آموزشی اخراج  خواهند شد.

 تعدادی ازاین دانشجویان گفته اند از آموزشهای  فضای مجازی نیزبه دلیل  قطعی برق، گرانی قیمت وسرعت پایین اینترنت  در تاجیکستان شاکی هستند.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه