آذر ۰۴, ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ Asia/Dushanbe
  • تغییر ساعت کار مراکز صنعتی  موجب کاهش فشار به شبکه های برق خواهد شد
    تغییر ساعت کار مراکز صنعتی موجب کاهش فشار به شبکه های برق خواهد شد

کارشناس امور انرژی تاجیکستان برای خروج از بحران کمبود برق که موجب جیره بندی آن شده است پیشنهاد داد زمان فعالیت مراکز صنعتی این کشور تغییر کند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اخبار آسیای مرکزی، کمال الدین سراج‌ الدین‌اف با اشاره به تشدید جیره بندی برق در تاجیکستان گفته است: مقامات شرکت دولتی برق تاجیک در بیش از25 سال اخیر فرصت کافی و سرمایه مالی زیادی در اختیار داشتند که اوضاع را اصلاح کنند اما در این زمینه موفق نبودند.  

او افزود: با توجه به تجربه نصب ایستگاه ذخیره برق 180 کیلوواتی در نیروگاه خورشیدی ناحیه مرغاب ولایت بدخشان، می توان روند ذخیره سازی برق در ساعتهای کاهش مصرف را  در سراسر تاجیکستان اجرایی کرد.

به گفته این کارشناس انرژی، تغییر ساعت کار مراکز صنعتی از روز به شب موجب کاهش فشار به شبکه های برق کشور خواهد شد و تغییر ساعت کار ادارات و سازمانهای دولتی، بانکها و مراکز خدماتی در دوشیفت نوعی توازن را در مصرف برق ایجاد خواهد کرد.

جیره بندی برق که از اواخر ماه اکتبر گذشته در بیشتر مناطق تاجیکستان به غیر از شهرهای بزرگ ازساعت 8 صبح تا 17 اجرا می شد اکنون در برخی از نواحی این کشور از ساعت 22 شب تا 5 صبح روز بعد نیز تکرار می شود.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه