آذر ۱۴, ۱۳۹۹ ۲۲:۱۹ Asia/Dushanbe
  • محمد مراد آدینه اف معاون حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان سه هفته ناپدید بود
    محمد مراد آدینه اف معاون حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان سه هفته ناپدید بود

رییس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان از پیدا شدن معاونش محمد مراد آدینه اف خبر داد و خواستار تسلیم وی به نیروهای انتظامی برای درمان پای آسیب دیده اش شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی جی، رحمت الله زائراف گفته است که اطلاع یافته محمد مراد آدینه‌اف که بیش از سه هفته از سرنوشت وی خبری نبود، پیدا شده و باید برای درمان پای آسیب دیده اش خود را به نیروهای انتظامی تسلیم کند.

زائراف تلاش پلیس ناحیه حصار را برای بازداشت آدینه اف، عمل خودسرانه دانسته و گفته است که این اقدام موجب فرار این چهره سیاسی و آسیب دیدن پای او شده و او اکنون برای درمان راهی به جز تسلیم شدن ندارد.

اما کارمندان پلیس ناحیه حصار مدعی اند که قصد داشتند از آدینه اف درباره پرونده پسرش که به اتهام اوباشی بازداشت شده است، پرسش کنند که وی فرار کرده است.

دو روز قبل نصرت الله محمودزاده سخنگوی وزارت کارهای داخله تاجیکستان گفته بود که بستگان معاون حزب سوسیال دموکرات این کشور که مدعی هستند وی از 20  نوامبر ناپدید شده است در این مدت برای پیدا کردن او به مقامات انتظامی مراجعه نکرده اند.

محمد مراد آدینه اف معاون رییس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان بیشتر سرنوشت زندانیان سیاسی و بازداشت‌های غیرقانونی در کشور را پیگیری می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه