آذر ۱۵, ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵ Asia/Dushanbe
  • سفیر تاجیکستان در عراق و کویت با وزیر خارجه سوریه دیدار کرد
    سفیر تاجیکستان در عراق و کویت با وزیر خارجه سوریه دیدار کرد

سفیر تاجیکستان در کویت و عراق در سفر به دمشق با وزیر امور خارجه سوریه موضوع بازگرداندن اتباع تاجیکستانی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان، زبیدالله زبیدزاده در این دیدار نامه رسمی سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه تاجیکستان را به فیصل المقداد به مناسبت انتصاب وی در سمت وزیر خارجه سوریه تقدیم کرد.

سفیر تاجیکستان در کویت و عراق در این نامه با تبریک منصوب شدن المقداد در سمت وزیر خارجه سوریه و آرزوی موفقیت برای وی در این مقام، بر ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه تاجیکستان و سوریه و مساعدت دولت دمشق به بازگرداندن شهروندان تاجیکستانی و اعضای خانواده‌های آنان تأکید کرده است.

قیبلا مقامات تاجیکستان اعلام کرده بودند که در دو سال اخیر 300 تبعه فریب خورده تاجیک از مناطق درگیری در سوریه و عراق به کشورشان بازگردانده شده اند.

این افراد اعضای خانواده هایی هستند که مردان آن پس از پیوستن به گروه های تروریستی در درگیری های سوریه و عراق کشته شده و زنان و فرزندان آنان در اردوگاه ها نگهداری می شوند.

مقامات قضایی تاجیکستان می گویند که هزار و 900 تبعه این کشور به گروه های تروریستی از جمله داعش پیوسته و به سوریه و عراق رفتند که حدود 470 نفر از آنان در درگیری با ارتش‌های این دو کشور عربی کشته شده اند.

(اتباع تاجیک در سوریه و عراق- تروریست های تاجیک در سوریه و عراق- سفیر تاجیکستان در کویت و عراق- گروه های تروریستی)

بیشتر بخوانید: