آذر ۱۵, ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲ Asia/Dushanbe
  • دانشجویان تاجیک در روسیه که در درس ها غیبت داشته اند از دانشگاه های خود اخطار دریافت کرده اند
    دانشجویان تاجیک در روسیه که در درس ها غیبت داشته اند از دانشگاه های خود اخطار دریافت کرده اند

دانشجویان تاجیک دانشگاه های روسیه می گویند به دلیل گسترش ویروس کرونا و نبود امکان حضور در کلاس ها دوباره تهدید به اخراج شده اند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، تعدادی از دانشجویان تاجیک دانشگاه‌های علوم پزشکی روسیه گفته اند با وجود پرداخت شهریه از این مراکز دوباره اخطار گرفته اند که در صورت حضور نیافتن در کلاس ها اخراج خواهند شد.

قبلا نیز شماری از دانشجویان تاجیک پذیرش شده در دانشگاه‌های روسیه با تجمع مقابل وزارت امور خارجه تاجیکستان و سفارت روسیه در دوشنبه همکاری این دو نهاد را برای اعزام به محل تحصیل خود خواستار شده بودند.

 

 

این دانشجویان اعلام کردند که اگر به زودی برای تحصیل به دانشگاه‌های خود در روسیه اعزام نشوند، از این مراکز آموزشی اخراج  خواهند شد.  

تعدادی از این دانشجویان گفته‌اند آموزش از طریق فضای مجازی به دلیل قطعی برق، گرانی و سرعت پایین اینترنت در تاجیکستان  برای آنها امکان پذیر نیست اما ایگور فرال‌اف سفیر روسیه در دوشنبه گفته بود که دانشجویان تاجیک پذیرش شده در دانشگاه‌های روسیه حتی در صورت حضور در این کشور باید آموزش‌ها را در فضای مجازی پیگیری کنند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه