دی ۲۸, ۱۳۹۹ ۱۹:۲۶ Asia/Dushanbe
  • با این نرم افزار به خدمات دلالان و واسطه ها در حوزه مهاجرت به روسیه نیازی نیست
    با این نرم افزار به خدمات دلالان و واسطه ها در حوزه مهاجرت به روسیه نیازی نیست

وزارت کار و مهاجرت تاجیکستان با همکاری یک سازمان خیریه بین المللی نرم افزار راهنمای تلفنی ویژه کارگران مهاجر تاجیک در روسیه را تولید کرده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی جی، مهاجران تاجیک جویای کار با نصب این نرم افزار در تلفن های همراه خویش می توانند تمامی اطلاعات حقوقی درباره مقررات کار و زندگی در روسیه را دریافت کنند.

این نرم افزار شامل سه بخش است که اطلاعات لازم قبل از سفر به روسیه، هنگام حضور  در این کشور و نیز مقررات بازگشت به تاجیکستان را  ارایه می کند.

 ازدیدگاه کارشناسان این اقدام برای کارگران مهاجر تاجیک در قلمرو روسیه  اهمیت بسیاری دارد زیرا بسیاری از آنان به دلیل نداشتن اطلاعات درست با مشکلات مختلف حقوقی، بازداشتهای غیرقانونی، سوء استفاده دلالان، فریب کارفرمایان، دریافت نکردن به موقع دستمزد و حتی اخراج از این کشور رو‌به‌رو می شوند.

رحمان اولماس اف استاد دانشگاه و کارشناس امور مهاجرت می گوید که با راه اندازی این نرم افزار به خدمات دلالان و واسطه ها  که به بهانه کاریابی تعداد زیادی از کارگران مهاجرتاجیک در روسیه را فریب می دهند نیازی باقی نمی ماند.

مقامات روسیه تعداد افراد جویای کارتاجیک را که همه ساله به این کشور سفرمی کنند یک میلیون نفر و مقامات تاجیکستان این آمار را 500 هزار نفر اعلام می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه