بهمن ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۹:۳۱ Asia/Dushanbe
  • در 16 روز اخیر هیچ ابتلای جدیدی به کووید 19 در تاجیکستان شناسایی نشده است
    در 16 روز اخیر هیچ ابتلای جدیدی به کووید 19 در تاجیکستان شناسایی نشده است

سخنگوی وزارت تندرستی و حفظ اجتماعی اهالی تاجیکستان اندیشیدن تدبیرهای به موقع و تاثیرگذار برای جلوگیری از گسترش کووید 19 را عامل صفر شدن تعداد مبتلایان به این بیماری در این کشور اعلام کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی  صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، امامعلی میرزا گفته است که کووید 19 درمقایسه با دیگر کشورهای منطقه  در تاجیکستان  دیرتر بروز کرد و برای مبارزه  با این بیماری در تمامی گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها تجهیزات پیشرفته نصب و ورود مسافران کنترل شد و افراد مشکوک برای 14 روز قرنطینه شدند.

 

سخنگوی وزارت تندرستی تاجیکستان افزود: همچنین  در این مدت تمامی مراکز تجاری، مدارس و دانشگاهها، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و مساجد بسته شدند.

به گفته امامعلی میرزا  از ابتدای گسترش ویروس کرونا در تاجیکستان 11 آزمایشگاه جدید برای تشخیص این  ویروس و تعداد زیادی مراکز درمانی گشایش یافت و در این مراکز زمینه انجام آزمایش‌های  بیشتر در زمینه ابتلا به کووید 19 فراهم شد.

وی اضافه کرد:  با صفر شدن تعداد مبتلایان به کووید 19 در تاجیکستان  فضای ترسی که از این بیماری ایجاد شده بود برطرف شد که خود این مساله نیز  عامل مهمی  در مبارزه با کرونا به حساب می آید.

مقامات وزارت تندرستی وحفظ اجتماعی اهالی تاجیکستان اعلام کرده اند که در 16 روز اخیر هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی نشده است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه