بهمن ۱۴, ۱۳۹۹ ۲۲:۱۹ Asia/Dushanbe
  • استانیسلاو زاس دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه های این نهاد برای تاجیکستان در سال 2021 را شرح داد
    استانیسلاو زاس دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه های این نهاد برای تاجیکستان در سال 2021 را شرح داد

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی اعلام کرد که این نهاد به تقویت مرز تاجیکستان با افغانستان متعهد است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری تاس، استانیسلاو زاس (Станислав Зась) در نشست خبری که از طریق ارتباط تصویری در مسکو برگزار شد گفت که کشورهای عضو این نهاد امنیتی در حال تدوین برنامه مشترک برای استوارسازی مرز مشترک تاجیکستان با افغانستان هستند.

در این نشست خبری آنلاین خبرنگاران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی درباره برنامه های این نهاد در سال 2021 که ریاست دوره ای آن با تاجیکستان می باشد، پرسش هایی را مطرح کردند.

 

 

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اوضاع مرز تاجیکستان و افغانستان گفت: «در سال جاری برگزاری چند رزمایش نیروهای مشترک این سازمان در مرز تاجیکستان با افغانستان برنامه ریزی شده که هدف تقویت توان این نیروها برای مقابله با هر نوع تحرکات گروه های تروریستی مستقر در شمال افغانستان است. از این رو تقویت مرزهای تاجیکستان با افغانستان از نگاه تجهیزاتی در اولویت برنامه های این سازمان در سال 2021 به حساب می آید.»

تاجیکستان و افغانستان نزدیک به یک هزار و 400 کیلومتر مرز مشترک دارند که محل فعالیت گروه های قاچاقچی مواد مخدر، جنایتکاران سازمان یافته و آدم ربایان است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه