اسفند ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸ Asia/Dushanbe
  • رای پرسی دوباره روز18 آوریل سال جاری برگزار خواهد  شد
    رای پرسی دوباره روز18 آوریل سال جاری برگزار خواهد شد

کمیسیون مرکزی انتخابات و رای پرسی تاجیکستان اعلام کرد ، در3 حوزه انتخابیه این کشور برای مشخص کردن 3 نماینده جدید مجلس قانون گذاری رای گیری دوباره برگزار می شود.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، انتخابات دوباره برای مشخص کردن 3 نماینده مجلس قانون گذاری تاجیکستان درحوزه های جلال الدین بلخی، وخش و دیواشتیچ روز18 آوریل سال جاری برگزار خواهد  شد.

قرار است به جای 3 نماینده ای که به دلیل انتصاب شدن به سمت های حزبی و دولتی اختیارات آنان در مجلس نمایندگان قطع شده است، با برگزاری انتخابات جدید افراد دیگری وارد مجلس قانون گذاری تاجیکستان شوند.

ظفراسماعیل زاده ازحوزه انتخابی دیواشتیچ  به سمت رییس کمیته اجراییه حزب خلقی دموکراتی در ولایت سغد منصوب شده و ازمجلس نمایندگان رفته است. حاکم خالق زاده که نماینده حوزه انتخابیه جلال الدین بلخی بود به دلیل انتصاب به سمت رییس بانک ملی تاجیکستان ازمجلس قانون گذاری خارج شد.  همچنین بخت آور صفرزاده نماینده حوزه انتخابیه وخش در ولایت ختلان به دلیل انتصاب به سمت نماینده تاجیکستان درشورای بین پارلمانی کشورهای جامعه همسود از مجلس قانون گذاری این کشور رفته است.

گفته می شود که که هر3 نماینده خارج شده عضو فراکسیون حزب خلقی دموکراتی درمجلس قانون گذاری تاجیکستان هستند که اکثرکرسی ها را دراختیار دارد.

بیشتر بخوانید:

 

 

کلیدواژه