اسفند ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۷:۰۲ Asia/Dushanbe
  • صادرات 58 میلیون دلاری پوشاک سال گذشته از تاجیکستان

سال گذشته ازتاجیکستان58 میلیون دلار منسوجات و پوشاک صادر شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از وبگاه خبری وزارت صنایع تاجیکستان این خبر در نشست تخصصی اسیب شناسی تولیدات صنعتی تاجیکستان و بررسی راه های افزایش تولید و صادرات محصولات صنعتی در شهر دوشنبه اعلام شد.

دراین مجمع که با تلاش اتحادیه صنایع خصوصی، وزارت صنعت و فن آوری های جدید و کمیته دولتی سرمایه گذاری ها و مدیریت املاک دولتی و همچنین مرکز جهانی دوخت و نساجی تاجیکستان برگزار شدنمایندگان بنگاه های نساجی و پوشاک و شرکای بین المللی در مورد مسائل مربوط به توسعه صنعت نساجی در تاجیکستان بحث و گفتگو کردند.

سعیدمومن کمال اف رئیس دفترسازمان تجارت بین المللی درتاجیکستان دراین نشست گفت: ایجاد یک فضای مناسب تجاری ، آموزش مهندسان و کارگران ، اطمینان از رقابت محصولات در بازارهای داخلی و خارجی ، توسعه صنعت نساجی و پوشاک کشور را تضمین می کند.

عبدالله محمداف رئیس اتحادیه صنایع نساجی و خیاطی هم گفت: صنعت نساجی و پوشاک کشور با وجودشیوع بیماری کرونادر سال 2020 تولیدات با کیفیتی داشت.

او افزود: سال گذشته 19287 تن کتان ، 13705000 مترمربع پارچه پنبه ای و 7807000 جفت جوراب درشرکت های تاجیکستان تولید شد.

عبدالله محمداف اظهار کرد:69درصد از صادرات مواد نساجی تاجیکستان  الیاف پنبه خام بوده است.

همچنین بر اساس اماردر ژانویه-دسامبر سال گذشته ،ارزش صادرات مواد نساجی 196 میلیون و 267 هزار دلاراعلام شدکه از این میزان حدود135 میلیون و 994 هزار دلارارزش صادرات الیاف پنبه بوده است.

در همین مدت زمانی ، میزان واردات مواد نساجی هم با 3درصد افزایش به  83 میلیون دلار رسید.

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه