اسفند ۰۶, ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷ Asia/Dushanbe
  • رییس ولایت بدخشان گفت مقام های دولتی نتوانستند از امکانات موجود برای رفاه مردم استفاده کنند
    رییس ولایت بدخشان گفت مقام های دولتی نتوانستند از امکانات موجود برای رفاه مردم استفاده کنند

رییس ولایت بدخشان به دلیل ناتوانی در تأمین برق در فصل سرد زمستان از مردم این منطقه عذرخواهی کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از مرکز مطبوعات ریاست ولایت بدخشان، یادگار فیض اف در نشست نتیجه گیری از فعالیت مقامات حکومتی در سال 2020، برنامه های اجرا شده را ناکافی خواند و از این که نتوانستند در زمستان سرد خانه‌های ساکنان این منطقه کوهستانی را با برق تامین کنند، معذرت خواهی کرد.

 

 

وی تأکید کرد در ولایت بدخشان ظرفیت‌های زیادی برای بهبود وضع زندگی مردم وجود دارد که مقامات دولتی در استفاده از آن کوتاهی کرده اند.

فیض اف گفت: «برای حل مشکل بحران کمبود برق در ولایت بدخشان بر اساس برنامه طی سال های 2021 تا 2023 ساخت 19 نیروگاه خورشیدی، اتصال شبکه برق منطقه به خطوط برق سراسری تاجیکستان و بهره برداری از نیروگاه برق آبی سیبزار در نظر است. ما امیدواریم که با این تدبیرها طی دو– سه سال نزدیک بحران کمبود برق در بدخشان حل شود.»

رییس ولایت بدخشان گفت تلاش می شود تا برای تکمیل ساخت نیروگاه برق آبی سیبزار منابع مالی بیشتر جذب و ساخت نیروگاه جدید موسوم به چارتیم نیز آغاز شود.

ولایت بدخشان تنها منطقه تاجیکستان بود که مشکل جیره بندی برق نداشت اما در زمستان جاری به دلیل سردی هوا و یخ زدن منابع آب ورودی به سد نیروگاه برق آبی پامیر در این ولایت نیز محدودیت انتقال برق اجرایی شد. 

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه