اسفند ۱۰, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴ Asia/Dushanbe
  • هنوز برای واردات واکسن روسی اسپوتنیک v به تاجیکستان  تصمیم گیری نشده است
    هنوز برای واردات واکسن روسی اسپوتنیک v به تاجیکستان تصمیم گیری نشده است

732 هزار دوز واکسن کرونا آسترازنکا/ آکسفورد با همکاری سازمان بهداشت جهانی و بانک جهانی به زودی به تاجیکستان انتقال می یابد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاپ تی جی، بانک جهانی اعلام کرده است که 8 میلیون و 600 هزار دلار برای خرید واکسن کرونا و ایمن سازی گروه های نیازمند در تاجیکستان هزینه خواهد کرد.

در عین حال برای واردات واکسن روسی اسپوتنیک v به تاجیکستان هنوز تصمیم گیری نشده است.

نوروز جعفراف  مدیر اداره بیماری های  واگیر دار در وزارت تندرستی و حفظ اجتماعی اهالی تاجیکستان اعلام کرده است که درباره واردات واکسن روسی اسپوتنیک  پس از مشورت با سازمان  بهداشت جهانی تصمیم گیری خواهد  شد.

 

 

قبلا مقامات این وزارتخانه اعلام کرده بودند که در مرحله اول، کادر درمان٬ معلمان و افراد بالای 50 سال در اولویت تزریق واکسن کرونا قراردارند و یک میلیون و 800 هزار نفر علیه این بیماری ایمن سازی خواهند شد.

در همین حال بسیاری از شهروندان تاجیکستانی که این روزها به مراکز درمانی این کشور مراجعه کرده اند گفته اند که از آنان درباره تمایلشان به تزریق واکسن کرونا و نظرشان در این باره سوال شده است.

به گزارش وزارت تندرستی تاجیکستان 13 هزار و 308 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد 90 نفر جان باخته ‌و بقیه درمان شده اند.

در حدود 40 روز اخیر هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کووید 19 درتاجیکستان گزارش نشده و وضعیت بیماری کرونا دراین کشور سفید است.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه