اسفند ۱۱, ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱ Asia/Dushanbe
  • اخیرا 90 کیلوگرم طلا و 15 میلیون دلار قاچاق در فرودگاه دوشنبه توقیف شد
    اخیرا 90 کیلوگرم طلا و 15 میلیون دلار قاچاق در فرودگاه دوشنبه توقیف شد

معاون اول رییس پارلمان افغانستان که با هیأتی وارد دوشنبه شده است ادعای رسانه های خبری کشورش را درباره اموال توقیف شده در فرودگاه پایتخت تاجیکستان رد کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، محمد میرزا کتوازی در واکنش به ادعای رسانه های افغانستان که او را صاحب 90 کیلوگرم طلا و 15 میلیون دلار قاچاق توقیف شده در فرودگاه دوشنبه دانسته اند، گفته است که هیچ ارتباطی با این ماجرا ندارد و ادعای رسانه های افغانستان بی اساس می باشد.

مقامات دادستانی کل تاجیکستان روز 2 فوریه امسال اعلام کرده بودند که در فرودگاه شهر دوشنبه از یک گروه قاچاقچی افغانستانی 40 کیلوگرم طلا و میلیون‌ها دلار پول نقد کشف و مصادره کرده اند.

همزمان مقامات قدرتی افغانستان گفته بودند که این مقدار طلا و پول نقد از افغانستان به طور قاچاق به تاجیکستان منتقل شده و قرار بود به دبی رسانده شود.

با این حال شبکه 1 تلویزیون افغانستان روز 27 فوریه مدعی شد که این مقدار طلا و دلار کشف شده در فرودگاه شهر دوشنبه متعلق به محمد میرزا کتوازی معاون اول رییس پارلمان افغانستان است.

همچنین رحمان‌علی رحیم زاده مدیر اداره مبارزه با جنایت در گمرک تاجیکستان گفته است که در این ارتباط 3 کارمند خدمات گمرک فرودگاه دوشنبه به اتهام همکاری با گروه قاچاقچی افغانستانی بازداشت شده اند.

بیشتر بخوانید: