اسفند ۲۶, ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ Asia/Dushanbe
  • روسیه برقراری پروازها با تاجیکستان را به بررسی اوضاع کرونا دراین کشور مشروط کرده است
    روسیه برقراری پروازها با تاجیکستان را به بررسی اوضاع کرونا دراین کشور مشروط کرده است

هیاتی از سازمان غذا و داروی روسیه برای ارزیابی اوضاع کرونایی تاجیکستان وارد شهر دوشنبه شد.

به گزارش رادیو تاجیکی  صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، متخصصان پژوهشگاه میکروب‌شناسی و سازمان غذا و داروی روسیه در این سفر با مقامات وزارت تندرستی تاجیکستان درباره افزایش همکاری ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا  گفتگو و ادعای حکومت این کشور درباره سفید شدن وضعیت کرونایی در این کشور را بررسی و راستی آزمایی می کنند.

پیش از این قاهر رسول زاده نخست وزیر تاجیکستان  از الکسی اورچوک معاون نخست وزیر روسیه خواسته بود برای از سرگیری پروازهای منظم میان دو کشور، ورود کارگران مهاجر تاجیک، تاسیس کارخانه های مشترک و افزایش واردات محصولات کشاورزی از تاجیکستان اقدام کنند.

در مقابل روسیه اعلام کرده بود تنها پس ازاعزام هیات و بررسی اوضاع بیماری کووید 19 در تاجیکستان درباره آغاز دوباره پروازهای منظم با این کشور تصمیم گیری می کند.

در تاجیکستان از روز 10 ژانویه تا به حال هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است و ظاهرا اوضاع کرونایی  در این کشور سفید است.

به گزارش وزارت تندرستی تاجیکستان 13 هزار و 308 نفر در این کشوربه ویروس کرونا آلوده شدند که ازاین تعداد 90 تن جان باختند ‌و بقیه درمان شده اند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه