فروردین ۰۱, ۱۴۰۰ ۱۷:۵۲ Asia/Dushanbe
  • این شرکت آماده است برای ساخت نیروگاه راغون ضمن تامین توربین ها و ژنراتورها  کارهای ساخت و مونتاژ را نیز بر عهده گیرد
    این شرکت آماده است برای ساخت نیروگاه راغون ضمن تامین توربین ها و ژنراتورها کارهای ساخت و مونتاژ را نیز بر عهده گیرد

شرکت روسی «سیلاویه ماشینی» برای مشارکت در تکمیل ساخت نیروگاه برق آبی «راغون» اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، «ایوگینی کارینکف» نماینده تجاری فدراسیون روسیه در تاجیکستان گفت: در صورت تامین مالی طرح، این شرکت آماده است برای ساخت نیروگاه برق آبی راغون ضمن تامین توربین ها و ژنراتورها  کارهای ساخت و مونتاژ را نیز بر عهده گیرد.

کارینکف افزود: شرکت های روسی و تولید کنندگان تجهیزات انرژی علاقمند هستند در اجرای طرح های جدید ساخت و ساز و نوسازی نیروگاه های برق آبی تاجیکستان مشارکت همکاری ها را با طرف تاجیکی افزایش دهند.

نماینده تجاری فدراسیون روسیه در تاجیکستان  اضافه کرد: کشورش همچنین برای عرضه هزار واگن باری و صد واگن مسافری به راه آهن تاجیکستان و تجیهزات و ابزارهای لازم برای نگهداری آنها در حال مذاکره با مقامات دوشنبه است.

کارینکف همچنین از مذاکرات در زمینه ایجاد یک شرکت مشترک برای راه اندازی کارگاه سیار تعمیر اتومبیل های روسی مدل «پروم اوتا» در منطقه آزاد اقتصادی «پنج» خبر داد و اظهار کرد: اجرای این طرح می تواند 15 میلیون دلار به اقتصاد تاجیکستان تزریق کند.

نماینده تجاری فدراسیون روسیه همچنین بر آمادگی شرکت های روسی برای همکاری با دوشنبه در زمینه تولید تجیهزات و ماشین آلات کشاورزی و نوسازی تجهیزات ناوبری هوایی در فرودگاه های تاجیکستان تاکید کرد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه