فروردین ۰۲, ۱۴۰۰ ۱۷:۱۱ Asia/Dushanbe
  • برنامه های مناسبی برای توسعه همکاری های تهران - دوشنبه  پیش بینی شده است
    برنامه های مناسبی برای توسعه همکاری های تهران - دوشنبه پیش بینی شده است

جشن نوروز در محل سفارت ایران در تاجیکستان با حضور پررنگ ایرانیان و تاجیک‌ها برگزار شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، «آرتیق قادر» هنرمند شناخته شده تئاتر و سینمای تاجیک در این مراسم  ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز، از اشعار نوروزی و بهاری شاعران تاجیک و ایرانی قرائت کرد.

در این آیین همچنین سفیر ایران در تاجیکستان  نوروز را میراث نیاکان و پیام آور صلح، دوستی و همزیستی دانست و اظهار کرد: با اهتمام و ابتکار جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان که در ثبت جهانی نوروز پیشگام شدند، نوروز  امروز مرزهای سیاسی را درنوردیده و به عنوان یک رویداد و مناسبت بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است.

محمد تقی صابری با اشاره به پیش بینی برنامه های مناسب برای توسعه همکاری های تهران - دوشنبه ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر بیماری کرونا ریشه کن و رفت و آمدهای مردم  دو کشور برقرار شود.

جشن نوروز در سفارت ایران در دوشنبه
جشن نوروز در سفارت ایران در دوشنبه

در این مراسم هنرمندان سرشناس تاجیکستان همچون «دولتمند خالف»، «افضلشاه شادی»، «فیضعلی حسن»، «عبادالله مشرب»و «فخرالدین ملک» ضمن تبریک نوروز و آرزوی رونق دوستی و برادری بین دو ملت ایران و تاجیکستان، اشعار نوروزی و عرفانی حافظ، سعدی، مولانا، جامی، امام خمینی و لایق شیرعلی را در قالب ترانه و تصنیف اجرا کردند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه